ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14193168
*
nr 1419 3168
Spegel
Teak, 1950-tal, 123x40cm
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2021
kl 20:44:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 12:58:13
1
300 kr
17/9 10:51:11
2
450 kr
18/9 13:33:36
3
600 kr
18/9 13:34:37
3
700 kr
20/9 20:25:37
4
600 kr
20/9 20:25:37
3
700 kr (Budbetjänt)
20/9 20:39:30
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1419 3168
Spegel
Teak, 1950-tal, 123x40cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/9 12:58:13 | 1 | 300 kr |
17/9 10:51:11 | 2 | 450 kr |
18/9 13:33:36 | 3 | 600 kr |
18/9 13:34:37 | 3 | 700 kr |
20/9 20:25:37 | 4 | 600 kr |
20/9 20:25:37 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
20/9 20:39:30 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27